Seria Naruto, stworzona przez Masashi Kishimoto, od dawna była filarem świata mangi i anime. Ta epicka opowieść o młodym nindża, który próbuje zdobyć uznanie i przyjaźń swoich rówieśników, z całą pewnością przyciągnęła miliony fanów na całym świecie. Film Boruto: Naruto Next Generations to kontynuacja tej legendarnej serii i pokazuje, jak dziedzictwo przechodzi na następne pokolenie.

Prawdziwym bohaterem tego nowego pokolenia jest Boruto, syn Naruty i Hinaty. Boruto stoi w centrum historii, która przeciwstawia się schematom, jakie mogliśmy znać z oryginalnej serii. Jego misją nie jest zostanie Hokage – tak naprawdę, widzi ten tytuł jako przeszkodę, która pochłania cały czas jego ojca. Zamiast tego, Boruto ma własne cele i marzenia, które różnią się od działania jego ojca.

Od samego początku nowej serii wprowadzane są nowi bohaterowie, którzy poszerzają uniwersum Naruto, rowijając młodsze postacie, które stając się integralną częścią historii. Każde z nich ma unikalną historię i specjalne umiejętności, co przypomina różnorodność pierwotnego składu Naruto.

Nie można jednak zapomnieć o starszym pokoleniu. Choć Boruto skupia się na młodszych bohaterach, nie zapomina o starszym pokoleniu, które pozostaje obecne i wpływowe. Naruto, Sasuke i ich rówieśnicy teraz są dorosłymi, pełniącymi różne role w społeczności. Wiele z typowych konfliktów i problemów z pierwszej serii anime odbija się w nowych problemach, które stanowią kanwę dla rosnącego dorastania Boruto i jego przyjaciół.

Potężnym elementem Boruto jest dalszy rozwój świata shinobi. Kolejny poziom zagłębienia w nowe technologie i ich wpływ na społeczeństwo shinobi wywołuje szereg nowych wyzwań dla młodego pokolenia. W miarę jak Boruto i jego przyjaciele starają się dostosować się do nowego świata, stają przed zagrożeniami, które mogą zniszczyć to, co pozostało po świecie, który znały ich rodziny. Jest to główny element napięcia w całej serii.

Przyglądając się evolucji dziedzictwa w Boruto, można zauważyć wiele pokładeł, które rozszerzają uniwersum Naruto, pozostając jednak wiernym korzeniom serii. To pokazuje, że przyszłość shinobi jest w dobrych rękach. Boruto: Naruto Next Generations kontynuuje dziedzictwo Naruto w nowym pokoleniu, przynosząc fresh look na to, jaka może być przyszłość świata shinobi.